Bir kadının en önemli aksesuarı saçlarıdır.

Kadınlar yüzyıllardır uzun saçlı olmak için,

çok fazla alternatif karışımlar ile saçlarına bakım yapmışlardır ve halada yapmaya devam etmektedir.

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte laboratuvar ortamında çok daha sağlıklı halde ve daha kolay uygulanabilen, amacı saça bakım yaparken aynı zamanda hızlı uzamasını sağlayan, etkileşimi arttırılmış profesyonel bakımlar mevcuttur.

Bakımlar saçlara gerekli protein & mineralleri yeteri kadar yüklemiş olsa da anatomik yapı gereği saçlar ayda 1 ila 1.5 cm arasında uzamaktadır.

Tam olarak burada devreye saç uzatma sistemleri giriyor.

Ben uzun yıllardır kuaförlük mesleğini yapan biri olarak çok fazla tekniğin geliştirildiğini ve zaman içerisinde yenileri ile yer değiştirdiğini gördüm.

Son yıllarda son teknoloji olan Nano sistem ile üretilen Micro kaynak işlemi doğru uygulandığı takdirde kullanım süresi olan 4 ila 6 ay arasında saç ve saç diplerine vereceği zarar

sadece bir dip boyaya eş değerdir. Doğru dağılım ve sıralama ile uygulandığın da ve renk geçişlerine doğru pigmentasyon işlemi uygulandığında farklı kullanım modellerinde asla belli olmaz, görünmez , karışmaz.

Ne yazık ki herşeyde olduğu gibi bu işin de ucuzunu mal edebilmek için İtalyan keratin yerine silikonlu keratinler kullanılarak ve gerçeğe çok yakın boyanabilen ve ısı ile şekillendirilebilen elastik saçlar üretilmiştir. Uygulaması bire bir aynı olduğundan ve görünüş benzerliklerinden dolayı ayırt edilmesi müşteri tarafından zor oluyor. Ancak kullanım süresi içerisindeki rahatsızlıklar ve saç köklerinde oluşan ağrılar, yaralar ve sivilce benzeri kızarıklıklar ortaya çıktığı zaman anlaşılabiliyor ama artık iş işten geçmiş oluyor ve maalesef bir sürü paranız, zamanınınız, saç ve saç derisi sağlığını kaybediyor.

Bu tarz durumlarla karşılaşmamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz ve hatta salonumuza gelip ücretsiz saç analizi yaptırabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.