Saç renginizi değiştirmeye karar verdiğinizde ilk önce sosyal medyada, internette beğendiğiniz saç renklerini belirliyorsunuz! fakat çok önemli bir detayı atlıyorsunuz… başka birinde gördüğünüz ve beğendiğimiz saç rengi ten renginizle, ve cilt alt tonumuzla uyumlu değilse o saç rengini denediğinizde aynı sonucu alamazsınız. Bu nedenle mutlaka ten rengine göre saç rengi seçimi yapmalısınız.

bende sana yardımcı olabilmesi için hangi ten rengine, hangi saç renklerinin yakıştığını açıklayan bir blok hazırladım biraz uzun oldu ama işinize yaricağına eminim :)) Haydi, vizajizime yani ten rengine göre saç rengini belirleyelim!

Cilt alt tonu nasıl bulunur?

Öncelikle saç rengi seçerken en önemli detay olan cilt alt torununuzu bulmaktan bahsedelim. ben salonumda seminerlerimde ve eğitimlerimde daha detaylı olması ve anlaşılır olabilmesi için soğuk ve sıcak tonlarda tül eşarplar kullanıyorum ama siz bunu evde yapamayacağınız için sizin için birazdaha basitleştirelimBileğinizin iç kısmındaki damarlara bakarak cilt alt tonunu bulabilirsin. Cilt alt tonları sıcak, soğuk ve nötr olmak üzere üçe ayrılıyor. Nötr cilt alt tonu çok nadir görünen bir tendir çok sık rastlanmıyor bu nedenle de cilt alt tonları daha çok soğuk ve sıcak şeklinde tanımlanıyor. 

Sıcak cilt tonuna sahip olanlar esmer veya da buğday ten rengine sahip olurlar. Sıcak cilt alt tonuna sahipsen altın yansımalara sahip saç renklerini tercih edebilirsin.

Soğuk cilt tonuna sahip olanlar genel de beyaz, pembe-beyaz ten rengine sahip olurlar. Soğuk cilt alt tonuna sahipsen küllü yansımalara sahip saç renklerini kullanmanı öneririm.

Ten rengine uygun saç rengi seçimi nasıl yapılır?

Her insanın saç yapısı ve saç rengi  farklıdır. Bizi de birbirimizden farklı ve özel yapan budur. Bu sebeple, başkasında görüp beğendiğin hatta gözlerini kapatıp aynısını kendinde düşündüğün saç rengi, sende tıpatıp hayal ettiğin gibi durmayacaktır. Çok üzgünüm hayallerini yıktığım için 🙂 Bu yüzden sana en çok yakışacak reng için iyi bir araştırma yapman gerekiyor.

1.Saç tipini göz önünde bulundurmalısın

Saç yapınızın  renk seçiminde önemi çok büyük Kalın telli saçlar, boyayı hemen hemen almamazlar. Bu sebeple saçlarını boyarken, normalde 45 dk beklemesi gerekirken bu süreye  15 dakika daha fazla boyayı tutmalısın. Kalın telli saçlara sahip kadınlar, saçlarını bayacakları zaman önce iki kutu boya almaları gerekir. saç yapınız ince telli ise de tam tersi, boyayı saçınızda daha az tutmalısın.45 dakika değildi 30 dakika gibi Çünkü boya, saç teline daha hızlı nüfuz edeceği için çok fazla tutarsanız, saçların hayalindeki renkte olamayabilir.

2. Ten rengine yakın olan ünlüleri takip et

sosyal medya hayatımızın her yerinde ve modayı takip ederken de kılavuzumuz oluyor sosyal medyayı doğru kullanıyormusunuz ?

ten renginizi analiz etmediniz yada edemediniz diyelim Ten rengine göre en doğru saç tonunu bulmak için ten renginizin yakın olduğunu düşündüğünüz ünlüleri takip edebilirsiniz. Bu aşamada sadece ten rengi değil, saç boyu ve saç tipinde göz önünde bulundurmayı unutmayın:) Kısa saçlı kadınlara yakışan saç renkleri bazen uzun saçlarda aynı durmayabilir o yüzden bu önemli bir detay. Saç renginizi ilk defa değiştiriyorsanız ilk aşamada cesur tercihler yapmak yerine doğal saç renginin bir iki ton açığını veya koyusunu tercih etmelisin. örnek verecek olursak ombre yapmak istiyorsunuz ama cesaret edemiyorsunuz sombre işlemi yaparak başlayabilirsiniz. veya sombre yapacaksınız cesaret edemiyorsunuz facelight dediğimiz saç makyajı renklendirmeler tercih edebilirsiniz bu şekilde gözlerinizin alışma süreci olacak ve çok doğru bir başlangıç olur

Ten rengine göre saç renkleri

Esmer ten rengine göre saç renkleri

Esmer ten rengine sahipseniz, saç renginizi seçerken önemli olan, ten renginizin ve saç renginizin arasında bir kontrast olması. Eğer saç rengin, ten rengine çok yakın olur ise, saç rengin, ten renginin arasında kaybolur, mimiklerini ve ifadeni yansıtamazsın. Bu durumun oluşmasına, cilt alt tonuna uygun yansımalar seçerek engel olabilirsiniz bu sayede  çok daha canlı ve enerji dolu görünebilirsiniz

Soğuk kahve saç rengi

Soğuk kahve saç rengi sezonun en dikkat çeken tren saç rengi! bu tonlama her tene uyarlana bilecek nadir renk tonlarındandır çünkü bu renk ile çok fazla ton oynaması yapılabilir Bu sezon trendi ise bence en çok esmer ten rengine sahip olanlara yakışıyor.un yepyeni hush markasının 7 serisi bu seri 7.2 veya 7.31 serisi ili karıştırıldığında çok başarılı soguk kahve renkleri elde edilibilir özetlicek olur isek 7.7 _7ç31_7.2 serisinin harika tonları tam da trend soğuk kahve tonlarına sahip! şimdi kahvenizi nasıl alırsınız 🙂

Kızıl Kahve

Esmer tenlere çok yakıştırdığım bir başka saç rengi de kızıl kahve saç rengi . Kızıl kahve, ten rengine sıcak bir dokunuş yapar ve bu dokunuş sayesinde de çok daha aydınlık bir cilt görünümü elde edebilirsin. sistem kozmetiğin ürünü hush burada da farkını öne çıkarıyor dünya üzerinde kuaförlüğün en başarılı olduğu ülke olarak sonunda ülkemizde bu kadar güzel başarılı ve idelleri olan bir firma olması beni gururlandırıyor.

Buğday ten rengine hangi saç rengi gider? Buğday ten rengi orta tonda bir cilt tonu olduğu için birçok renk çok yakışır. yani doğuştan şanslı dediğimiz kesim oluyor burası 🙂 Ancak benim ilk önerimiz kumral tonları! Kumral saç renklerinin en çok yakıştığı ten rengi bence buğday ten rengi! Özellikle de göz alıcı bir saç rengi istiyorsanız bejimsi kumral tonları bu konuda biçlmiş kaftan olarak boy gösterir

Karamel saç rengi

Hangi ten rengine, hangi saç renkleri uygun? - 21

Buğday ten rengine en çok yakışan saç renklerinden karamel tonlaması da ten renginle çok sempatik ve uyumlu duracaktır. Özellikle kış aylarında cildinin birazcık soluk görünmesinden şikâyetçimisin karamel saç rengi tam sana göre! herhangibi engel yok ise belki birazda solaryum tavsie edebilirim:))

Koyu sarı saç rengi

Hangi ten rengine, hangi saç renkleri uygun? - 22

Buğday tenlilere yakışan sarı tonlarından biraz bahsedelim koyu sarı saç rengi geliyor. koyu sarı dediğimiz kumral tonaları 8.0 _9.0 _10 gibi numaralandırılmış renkler Koyu sarı, genel olarak buğday tenli kadınları daha çekici ve genç gösterir. Özellikle içinde küllü yansımalar olan koyu sarı saç rengi bütün gözlerin üzerinde olacağının garantisini verebilirim!

Açık ten rengine göre saç renkleri

Küllü sarı saç rengi

Ten rengi ne kadar açıksa, saç renginde de o kadar açık tonlar kullanabilir. Yani sarı saç rengi ve farklı tonları tam sana göre! diyebilirim 🙂 Tabii bir de soğuk cilt alt tonuna uygun olan küllü tonlar ve sandre renkler var hoş bir uyum yakalar. Böylece sen de ten renginin ortaya çıkmasını sağlayabilirsin.

Platin sarı saç rengi

Beyaz tenli kadınları bazen çok imrenir kadınlar çünkü açık sarı saç rengi en çok onlara yakışıyor! 🙂 Açık platin sarısı gibi sarı tonlarının en açık tonları, açık tenle birleşince ortaya mükemmel bir vizajizim çıkıyor. Açık tenli kadınlar göz alıcı görünmenin yolunu arıyorsanız hiç düşünmeden açık sarı saç boyasının tonlarını denemelisiniz! 🙂

kızıl saç

Kızıl saçı en risksiz taşıyan ten renklerinin başında gene açık tenliler geliyor. Tıpkı İskandinav , İrlanda kadınları gibi havalı görünmek isterimsiniz? 🙂 sizin için tavsiyem bakır kızıl , kumral kızıl tonlarında saçlarını kızıl saç rengine boyayabilirsiniz. Açık tenlilere parlak kızıl, tarçın kızıl bakırı gibi gösterişli kızıl saç renkleri çok yakışıyor. Benden söylemesi! 🙂 bu arada şu konuya değinmek isterim aslında saç boyalarının isimleri değil numaraları vardır ama bazı firmalar cezbedici ligi açısından renklere isimler vermiştir ben biraz daha anlaşıla bilmesiiçin isimleri ile bahsediyorum ama detaylı bilgi almak iterseniz bana mail atabilirsiniz ve gene bu konuda size boya olarak tavsiyem hush olacaktır :)) gene bu tonlarda da çok başarılırar:)