Evde saç bakımı için öneriler arasında şunlar yer alabilir:

 • Saçlarınızı yumuşak bir fırçayla tarayın ve düzenli olarak rutin tarama yapın.
 • Saçlarınızın yapısına uygun bir şampuanla yıkayın ve saçlarınızın doğal nemini koruyan bir bakım ürünü kullanın.
 • Saçlarınızı sıcak bir havluyla sarın ve 10-15 dakika boyunca bekletin.
 • Saçlarınızı doğal olarak kurutmayı tercih edin veya ılık hava kullanın.
 • Saçlarınızı düzenli olarak üç ayda bir bir cm saçınızın ucunu kestirin
 • Saçlarınızın rengini koruyan ve saçınızın parlaklığını arttıran bir bakım ürünü kullanın.
 • Saçlarınızın yıpranmasını önlemek için kurutma makinesi, düzleştirici veya kıvırma fırçası gibi araçları sadece nadiren kullanın.

Evde saç bakımı için yapabileceğiniz birçok farklı şey var. Aşağıdaki öneriler, saçlarınızın sağlıklı ve parlak görünmesini sağlamak için yapabileceğiniz bazı temel adımları içermektedir.

 1. Tarama: Saçlarınızı yumuşak bir fırçayla tarayın. Tarama, saçlarınızın daha canlı görünmesini sağlar ve saçlarınızın kırılmasını önler. Düzenli olarak tarama yapmak, saçlarınızın daha sağlıklı görünmesini ve daha az elektriklenmesini sağlar.
 2. Şampuan ve bakım ürünleri: saç yapınıza uugun şampuan kullanın ve saçlarınızın doğal nemini koruyan bir bakım ürünü kullanın. Bu, saçlarınızın yumuşak ve parlak görünmesini sağlar.
 3. Islak saçlar: Islak saçlarınızı sıcak bir havluyla sarın ve 10-15 dakika boyunca bekletin. Bu, saçlarınızın daha yumuşak ve daha yatkın hale gelmesini sağlar.
 4. Kuru saç: Saçlarınızı doğal olarak kurutmayı tercih edin veya ılık hava fısıltısını kullanın. Bu, saçlarınızın daha az yıpranmasını sağlar ve saçlarınızın daha parlak ve hacimli görünmesini sağlar.
 5. Kesim: bir sağlık probleme söz konusu değil ise saçlar ayda ortalama 1,5 cm uzar üç ayda 4.5 cm uzamış olur Saçlarınızı düzenli olarak üç ayda bir uçlarından bir cm kestirin. Bu, saçlarınızın daha sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar ve daha sağlıklı uzamasını sağlar.
 6. Renk bakımı : yapılan renk zaman içerisinde akar solar ve matlaşır iki ayda bir cila veya pigmentasyon yaptırabilirsiniz günlük kulanım olarak Saçlarınızın rengini koruyan ve saçınızın parlaklığını arttıran bir bakım ürünü kullanın renk koruyucu şampuan maske ve bakım sütleri olabilir
 7. Araçlar: Saçlarınızın yıpranmasını önlemek için kurutma makinesi, düzleştirici veya metal fön fırçası gibi araçları nadiren kullanın bunlar profesyonel kullanımlar için olan envanterlerdi evde bilinçsizce yapılan uygulamalarda saçlarınıza ciddi derecede zarar verir kurumasına yanmasına ve kopmasına sebep olur.

evde yapılacak doğal bakımlar

Evde yapabileceğiniz doğal saç bakımı yöntemleri arasında şunlar yer alabilir:

 1. Yoğurt ve yumurta maskesi: Yoğurt ve yumurta içi, saçınızın parlaklığını arttırmak için mükemmel bir bileşimdir. Yoğurt ve yumurta içi, saçınızın nemini korur ve saç diplerinizi besler.
 2. Avocado maskesi: Avokado içeriğinde bol miktarda yağ bulunur ve saçlarınızın yumuşak ve parlak olmasını sağlar.
 3. Henna: Henna, saçlarınızın rengini korur ve saçlarınızın parlaklığını arttırır. Aynı zamanda saç diplerinizi besler ve saçlarınızın yumuşak ve sağlıklı görünmesini sağlar.
 4. Elma sirkesi: Elma sirkesi, saçlarınızın doğal pH dengesini yeniden sağlar ve saçlarınızın parlaklığını arttırır. Elma sirkesi, saç diplerinizi temizler ve saçlarınızın daha sağlıklı görünmesini sağlar.
 5. Çay ağacı yağı: Çay ağacı yağı saç derisinde mantar ve bakterileri öldürür, saç diplerini besler, saçlarının yıpranmasını önler ve saçların parlaklığını arttırır.
 6. Zeytinyağı : Zeytinyağı saç diplerini besler ve saçların nemini korur. Saçlarınızın yumuşak ve parlak olmasını sağlar.
 7. Nane ve rozmarin : Nane ve rozmarin, saç diplerini besler ve saçların parlaklığını arttırır. Ayrıca saçların büyümesini hızlandırır.

Dikkatli olun ve alerjiniz olan ürünlerden uzak durun. Saçlarınızın rengine ve tipine uygun olanı seçin. Ayrıca, herhangi bir yan etki olması durumunda doktorunuza danışın. Eğer zamanınız sınırlıysa, Rania profesyonel üçlü bakım setini alarak evde kolayca ve etkili bir şekilde saç botox bakımı yapabilirsiniz. Bu set her saç tipi için uygun ve %90 üzerinde etkili bir seçenektir.